System SodaBlast USA SB-500

Bogdan Hłasko kom. 501 226 245

Sylwester Kućma kom. 880 048 276

Branża Budowlana

Usunięcie starych warstw brudu i utlenienia oraz odsłonięcie czystej warstwy w budynkach ceglanych, tynkowanych tynkiem mineralnym, wapiennym, czyszczenie kamiennych elewacji, powierzchni betonowych. Usuwanie farb,  graffiti, tynków czy pozostałości po resztkach tynku.
Czyszczenie i zabezpieczenie kostki brukowej, tarasów, stodół, ogrodzeń. Usuwanie warstw farb lub sinizny, następnie zabezpieczenie budynków z drewna. Usunięcie oznaczeń na drodze, konserwacja wiaduktów i innych elementów drogowych.

Branża Zabytków

Kościoły, pomniki, nagrobki, płaskorzeźby, zabytkowe budynki, kamienice, murowane, wykonane z metalu czy kamienia wszystkie zabytki czy starsze budowle wymagają ostrożności i precyzji przy czyszczeniu z zabrudzeń czy farb. Sodowanie  maszyną Sodablast SB 500 o ogromnym zakresie regulacji zarówno ilości, jak i siły wydmuchiwanego  czyściwa (sody) jako jedyne gwarantuje taką usługę.

Branża Motoryzacyjna i Jachtowa

Sodowanie w przeciwieństwie do piaskowania pozostawia nienaruszoną karoserie pojazdów, bez wyginania i przegrzewania poszycia, co idealnie sprawdza się przy pojazdach zabytkowych. Sodowanie usuwa stare lakiery, farby, a nawet grube warstwy szpachli oraz powierzchniową rdzę. Aby odrestaurować auto, jacht bez zniszczenia powierzchni poszycia najbardziej wskazane jest sodowanie.

Przemysł Lekki i Ciężki

Wszystkie elementy czy konstrukcje wykonane z metali (maszyny, elementy konstrukcyjne hal, mostów, słupy wysokiego napięcia itp.) z biegiem czasu ulegają degradacji, rdzewieją i wymagają odnowy lub konserwacji. Można oczyścić powierzchnie i usunąć rdzę i nałożyć nową warstwę farby. Można również strumieniowo oczyścić bez uszkodzenia powierzchni np. warstwy ocynku i zachować pierwotną warstwę antykorozyjną.

System SodaBlast USA

Czyścimy elewację metodami usuwającymi brud, mchy, farby, zabrudzenia, graffiti, ze ścian budynku pod wysokim ciśnieniem. Aby osiągnąć optymalny efekt stosujemy różne środki, techniki i maszyny takie jak sodowanie maszyną SodaBlast SB-500. Na przykład do zwalczania glonów lub pleśni potrzebne są inne środki czyszczące i metody niż usuwanie graffiti.

Przed kompleksowym czyszczeniem możemy dla Ciebie oczyścić mały obszar testowy. Możesz więc już zauważyć różnicę, zanim wyczyścisz elewację i ocenić, jaki będzie efekt prac. Jeśli elewacja jest już uszkodzona, przed czyszczeniem elewacji musimy ją najpierw odrestaurować. W końcu użycie urządzeń wysokociśnieniowych może znacznie pogorszyć stan już uszkodzonej warstw elewacji.

Bezpieczne dla środowiska usługi sodowania

Sodablast został pierwotnie opracowany specjalnie do czyszczenia żelaznego szkieletu i miedzianej powłoki Statuy Wolności przez 100 lat z powodu korozji i innych osadów, a jego specjalnie opracowany wodorowęglan sodu (soda oczyszczona) jest tajemnicą. Nasze urządzenia SodaBlast z wtryskiem sody z dużą prędkością (do 960 km/h)  wyrzucają sodę na powierzchnię, gdzie granulki wodorowęglanu sodu rozpadają się przy uderzeniu na drobne cząstki, usuwając niechciany materiał.

Czyszczenie strumieniowo-ścierne usuwa i czyści oryginalny materiał bazowy, który jest gotowy do przemalowania lub ponownego użycia natychmiast po odpowiednim umyciu i ze swojej natury nie rysuje ani nie szoruje powierzchni. To sprawia, że ​​idealnie nadaje się do odnawiania starszych części metalowych lub delikatniejszych powierzchni, ze szczególnym uwzględnieniem sektora samochodów zabytkowych i klasycznych, który chce usunąć stary lakier, brud i rdzę powierzchniową bez uszkadzania oryginalnych materiałów. Obrobione powierzchnie i uszczelki można bezpiecznie sodować bez uszkodzeń.

Soda oczyszczona (jak proszek do pieczenia) jest materiałem nietoksycznym, bezpiecznym dla żywności, w 100% rozpuszczalnym w wodzie i bezpiecznym dla środowiska. Jest tak bezpieczny, że soda oczyszczona – wodorowęglanu sodu jest zatwierdzona do urządzeń przetwarzających w przemyśle spożywczym, napojów i mleczarskim.

Więcej na stronie FxBlast.pl